12

Salihović postigao gol iz penala u pobjedi Hoffenheima nad HSV-om

Piše: J. H.
Sejad Salihović
Ekipa Hoffenheima našeg Sejada Salihovića nastavila je sa sjajnim igrama. Danas su na svom stadionu pre 27.000 gledatelja pobijedili ekipu HSV-a rezultatom 4:0.

Iako je otvaranju susreta Hamburger imao nekoliko prilika, ipak je domaća ekipa došla u vodstvo preko Jannika Vestergaarda. Asistenciju kod gola upisao je Tobias Weiss.

Već u 25. minuti, domaći tim je vodio sa 2:0 zahvaljujući golu Salihovića iz penala. Ovo je bio i rezultat sa kojim su oba tima otišla na odmor.

U drugom poluvremenu, Hoffenheim je ponovo napadao. Tako je Salihović imao šansu u 48. minuti, ali je lopta završila pored gola. Ipak, u 50. minuti Fabian Johnson je povećao na 3:0.

No, tu nije bio kraj odličnoj predstavi igrača Hoffenheima. Boris Vukčević je u 59. minuti asistirao kod četvrtog gola kojeg je postigao Sven Schipplock. U nastavku su Ivo Iličević i Mladen Petrić imali polupriilike za HSV ali mreža Hoffenheima je ostala netaknuta.

U 81. minuti igru je napustio Sejad Salihović a ušao Knowledge Musona. Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao.

Rezultati:

Rezultati 30. kola:

Bayer Leverkusen 3 - 1 Kaiserslautern Borussia Dortmund 1 - 0 Bayern Munich Hannover 2 - 0 Wolfsburg Hoffenheim 4 - 0 Hamburger SV Nurnberg 4 - 1 Schalke