46

Salihović dvostruki strijelac u pobjedi Hoffenheima nad Herthom

Piše: I. P.
U Berlinu je odigrana utakmica 17. kola njemačke Bundeslige u između Herthe i Hoffeinheima.

Gosti su ubjedljivo pobijedili sa rezultatom 5:0, a dvostruki strijelac bio je bh. reprezentativac Sejad Salihović. On je oba gola dao iz penala i to u 26. i 39. minuti.

Prvi penal skrivio je Herthin John Brooks koji je uzrokovao i vodstvo Hoffeinheima poslavši loptu u sopstvenu mrežu, a Salihović je uspješno realizirao pogodak poslavši loptu u sredinu gola za 2:0

Drugi tragičar je Nico Schulz, a naš reprezentativac po drugi put sigurno postiže gol udarcem u desni ugao za trenutnih 0:3.

U 74. minuti Schipplock je nakon asistencije Firminoa pogodio za povećanje rezultata na 4:0, da bi 10 minuta kasnije za konačnih 5:0 mrežu Herthe zatresao Rudy.