Salihović asistirao Ibiševiću za pobjedu Hoffenheima

0
14
0
Vedad Ibišević
U 21. kolu njemačke Bundeslige, Hoffenheim je bio domaćin Kaiserslauternu. U zanimljivoj utakmici u kojoj je postignuto pet pogodaka, strijelac pobjedničkog gola za Hoffenheim je bio bh. reprezentativac Vedad Ibišević koji je na asistenciju Sejada Salihovića pogodio u 62. minuti susreta.
Utakmica odigrana na stadionu "Rhein Neckar Arena" je počela u jakom tempu. Moglo se naslutiti da će gledaoci imati šta vidjeti. Hoffenheim je poveo u 28. minuti preko Gylfija Sigurdssona. Vodstvo domaćina je na 2:0 u 40. minuti povećao Sebastian Rudy. Hoffenheim je spretno iskoristio svoje prilike u prvom poluvremenu, dok gosti nisu mogli slomiti otpor domaće odbrane.

Početkom drugog poluvremena, bh. reprezentativac Sejad Salihović je imao dobru priliku, tačnije u 48. minuti, ali je njegov šut završio iznad gola. Četiri minute kasnije je glavom pokušao poentirati i naš Vedad Ibišević, ali je i on bio neprecizan. Salihović je u 57. minuti ponovo imao odličnu priliku za postizanje gola, ali mu to ni ovog puta nije pošlo za rukom. Kazna za promašaje je stigla u 58. minuti kada je Kaiserslauternov Erwin Hoffer je smanjio rezultat na 2:1. Samo minut nakon toga, gosti su poravnali rezultat preko Rodneija.

Golijadu je nastavio Vedad Ibišević koji je u 62. minuti vratio vodstvo Hoffenheimu. Zanimljivo, asistent je bio Sejad Salihović. Bh. reprezentativci su zajednički postavili konačan rezultat u ovoj utakmici u kojoj je Hoffenheim pobijedio Kaiserslautern rezultatom 3:2.

Napomenimo i da je Edson Braafheid u 79. minuti dobio crveni karton, pa je Hoffenheim završio utakmicu sa igračem manje.