195

Sadiku ušao u historiju: Albanija povela protiv Rumunije, napada treće mjesto u grupi

Albanija je postigla prvi gol na velikim takmičenjima u svojoj historiji, a strijelac je Sadiku.

U 3. kolu grupe A Albanija je povela protiv Rumunije i trenutno se nalazi na trećem mjestu ove grupe. Ukoliko ostane na ovoj poziciji, Albanija će se boriti za mjesto među četiri najbolje trećeplasirane selekcije Eura čime bi izborila plasman u osminu finala.

Gol Armanda Sadikua, napadača Ciriha, protiv Rumunije u 43. minuti prvi je gol Albanaca na velikim takmičenjima. Gol ide i na dušu golmana Rumunije Tatarusanua. Albanci na poluvremenu vode sa 1:0.

U prva dva meča na Euru Albanija je poražena od Švicarske (1:0), a onda i od Francuske (2:0).