Primera
8

VIDEO / Rutinska pobjeda Barçe uz dva gola Messija

Lionel Messi (Foto: Arhiv/AFP)
Nogometaši Barcelone savladali su Zaragozu 3-1 na Camp Nou u ogledu 12. kola španskog prvenstva. Dva je gola za katalonski sastav zabio Lionel Messi, a jednog Alex Song.

U 16. minuti Messi je prvi put pronašao put do mreže nakon asistencije Jordija Albe.

Zaragoza je izjednačila u 24. minuti kada je Francisco Montanes s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem savladao Victora Valdesa, ali se katalonski sastav vratio u vodstvo već u 28. minuti.

Strijelac je bio Alex Song, koji je pospremio asistenciju Messija i postigao svoj prvijenac u dresu Barçe u Primeri, po ovoljetnom transferu iz Arsenala.

Konačnih 3-1 najbolji nogometaš svijeta postavio je u 60. minuti preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora u dalji donji ugao. Messijev je udarac odsjeo u mreži od vratnice, a prethodno mu je asistirao Martin Montoya.

Messiju su postignuti golovi bili 16. i 17. ovosezonski u prvenstvu. Zanimljivo, ove se sezone upisao u strijelce u osam različitih utakmica u Primeri, a pritom nijednom nije zabio manje od dva gola.

Barceloni je ostvarena pobjeda bila 11. ovosezonska, a sa 34 osvojena boda predvodi vrh prvenstvene tabele sa šest bodova viška i utakmicom više od prvog pratitelja Atletica.

Primera, 12. kolo:

Barcelona - Zaragoza 3-1 (Messi 16, 60, Song 28 / Montanes 23)

Valencia - Espanyol 2-1 (Jonathan Viera 16, Soldado 89-11m / Longo 31) Osasuna - Malaga 0-0 Real Madrid - Athletic Bilbao (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 34, 2. Atletico Madrid 28 (-1), 3. Real 23 (-1), 4. Malaga 19, 5. Betis 19 (-1), 6. Valencia 18...11. Zaragoza 15, 19. Osasuna 9, 20. Espanyol 9.