0

Rusija u polufinalu

FENA
Nogometna reprezentacija Rusije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva u Austriji i Švicarskoj.

Rusija je u četvrtfinalu nakon produžetaka savladala Holandiju sa 3:1 i tako postala treća reprezentacija koja je izborila plasman u polufinale. Rezultat nakon 90 minuta igre bio je 1:1.

Rusi su dominirali tokom cijele utakmice i na kraju zasluženo pobijedili prvog favorita EP-a.

Rusija, predvođena holandskim trenerom Guusom Hiddinkom, došla je u vodstvo u 56. minuti golom Pavliučenka, a izjednačio je Van Nistelrooy u 85. minuti.

I u produžetku je Rusija nastavila s ubojitim napadima, a do nove prednosti je došla u 112. minuti preko Torbinskog. Konačnih 3:1 postavio je najbolji igrač susreta Aršavin u 116. minuti.

Rusija će u polufinalu igrati s pobjednikom sutrašnjeg susreta između Španije i Italije. U drugom polufinalnom meču sastat će se Njemačka i Turska.