0

Rudar uvjerljivo protiv Travnika, Borac slavio u Lukavici

Sarajevo-x.com
Slavija-Borac (Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U okviru 14. kola Premijer lige BiH danas su od 13 sati odigrana četiri susreta. Postignuti su sljedeći rezultati: Velež- Sloboda 3:0, Čelik – GOŠK 2:0, Slavija – Borac 0:2, Rudar Prijedor – Travnik 4:0

Velež i Sloboda u Mostaru su odigrali zanimljivu utkamicu. Domaći su već na samom početku krenuli ofanzivnije, a poveli su u 43. minuti pogotkom Rovčanina. Pred kraj drugog poluvremena, Brković je iskoristio grešku slobodinih igrača i svom timu donio prednost od 2:0, a nekoliko minuta kasnije Okić je pogodio za 3:0.

Na Bilinom Polju Čelik je ugostio i pobijedio GOŠK. Slaba nogometna predstava završila je pobjedom domaćina 2:0. Oba pogotka na utakmici postigao je Vršajević, u 66. i 88. minuti i donio vrijedna tri boda svojoj ekipi.

Borac je u gostujućem susretu sa Slavijom odnio sva tri boda. Banjalučane je u vodstvo doveo Duško Stajić u 26. minuti. Konačan rezultat u Lukavici postignut je u 67. minuti.

Najviše golova palo je na utakmici u Prijedoru. Rudar je s uvjerljivih 4:0 savladao Trvanik.