Rudar ubjedljivo savladao Slobodu, Olimpic i Borac remizirali

Piše: D.B.
Fotografija sa utakmice Olimpic-Borac (Foto: Fotoservis)
Fotografije sa utakmice Olimpic-Borac (Foto: Fotoservis)
U 11. kolu bh. Premijer lige u subotnjem terminu odigrano je šest utakmica koje su počele su 14.30 sati. Olimpic na domaćem terenu nije uspio savladati ekipu Borca, dok je Rudar slavio najubjedljiviju pobjedu savladavši Slobodu rezultatom 3:0.

Olimpic je na Koševu dočekao ekipu banjalučkog Borca. U prvom poluvremenu loša igra na obje strane nije rezultirala niti jednom izglednom prilikom. U drugom poluvremenu su "vukovi" imali više od igre, ali nisu uspjeli postići pogodak. Borac je zasluženo osvojio jedan bod.

U Gradačcu su svoj susret odigrali domaća Zvijezda i Budućnost iz Banovića. Prvo poluvrijeme nije donijelo veće šanse. Na odmor se otišlo rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu su domaći imali više od igre iako su igrali sa igračem manje zbog isključenja Moranjkića. Do kraja susreta nije bilo golova. Zvijezda i Budućnost su podjelili bodove odigravši 0:0.

Rudar je na svom terenu dočekao ekipu Slobode. Prijedorčani su poveli u 36. minuti autogolom Gavarića. Gosti su pred kraj prvog ostali bez jednog igrača. To je iskoristila domaća ekipa koja je u 52. minuti postigla drugi pogodak preko Kovačevića, da bi Džafić tri minute kasnije povisio rezultat na 3:0 i ovjerio ubjedljivu pobjedu Rudara.

Travnik je u ovom kolu ugostio mostarski Zrinjski. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali se igralo dosta otvoreno. U drugom dijelu domaća ekipa je krenula odlučnije prema golu Zrinjskog. Napadi su urodili plodom u 63. minuti kada je Fajić pogodio mrežu gostiju koji su igrali sa igračem manje nakon što je "pocrvenio" Salčinović. Drugi gol za domaće je postigao rezervista Zatagić. Samo minut nakon drugog gola domaćih, Zrinjski je smanjio rezultat preko mladog Lendrića, ali to je bilo sve od Zrinjskog. Travnik je pobijedio rezultatom 2:1.

Leotar i Slavija su snage odmjerili u Trebinju. Ekipa Slavije je povela u 13. minuti golom Igora Radovanovića. Domaći su izjednačili u 43. minuti preko Boškovića. U nastavku je Leotar preokrenuo rezultat pogotkom Kneževića iz jedanaesterca u 49. minuti. U 73. minuti golman domaćih Milenković je dobio crveni karton. Leotar je do kraja utakmice zadržao prednost i osvojio nova tri boda.

Drina je u Zvorniku dočekala mostarski Velež. Domaći su u prvom poluvremenu poveli sa 1:0 golom Đelmića iz 25. minute. U 65. minuti prednost svog kluba je udvostručio kapiten Ristić što je bilo dovoljno za novu pobjedu Drine.

Rezultati susreta 11. kola nogometne Premijer lige BiH:

Leotar - Slavija 2:1, Rudar - Sloboda 3:0, Olimpic - Borac 0:0,Travnik - Zrinjski 2:1, Zvijezda - Budućnost 0:0, Drina - Velež 2:0.

U nedjelju igraju: Široki Brijeg - Čelik (14.30) i Željezničar - Sarajevo (17.00).

1. Borac 11 7 3 1 16:5 24
  2. Sarajevo 10 6 2 2 14:7 20
  3. Željezničar 10 6 0 4 21:11 18
  1. Široki Brijeg 10 6 0 4 22:14 18
  2. Travnik 11 6 0 5 20:14 18
  3. Zvijezda 11 5 3 3 13:13 18
  4. Olimpic 11 5 2 4 10:9 17