Sloboda-Rudar Prijedor 1:2
0

Rudar do prve pobjede u proljetnom dijelu sezone

(Foto: Darko Zabuš/Fotoservis)
U okviru 20. kola Premijer lige BiH Rudar iz Prijedora savladao je danas ekipu Slobode rezultatom 2:1.

Gosti iz Prijedora dobro su počeli utakmicu na stadionu Tušanj i poveli već u 4. minuti golom Tosunovića. Dobru priliku za goste bilježimo nekoliko minuta kasnije. Srndović je pucao sa ruba kaznenog prostora, ali neprecizno.

Domaćini su izjednačili nekoliko trenutaka poslije. Bekić je opalio sa nekih 20 metara, a lopta završila u mreži golmana Nikolića. Rezultatom 1:1 ekipe se otišle na pauzu.

Nakon dobre akcije gostiju Srndović je sjajno šutirao i pogodio za vodstvo svog tima u 63. minuti.

Velike dvije prilike Rudar je imao u posljednjih deset minuta. Prvo je Tosunović u 80. minuti imao priluku za pogodak, a tri minute kasnije i Mikić.

Ovom pobjedom Rudar je na tabeli pretekao Travnik, Slobodu i GOŠK.