1

Rossonerima bod u Modeni: Milan i Carpi bez golova

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
U posljednjoj utakmici 15. kola Serie A Milan je u gostima remizirao protiv Carpija (0:0) iako je u finišu utakmice imao nekoliko šansi za pobjedu.

Carpi je bolje otvorio utakmicu i prijetili su udarcima Cofiea i Lolloa, ali se dobrim intervencijama istakao Donnarumma.

Ipak, može se reći da prvo poluvrijeme nije ponudilo dobar nogomet i očekivala se bolja igra u drugom dijelu.

Međutim, ni drugi dio utakmice nije donio velika izbuđenja sve do finiša utakmice kada je Milan počeo praviti pritisak pred golom gostiju. Odličnu priliku imao je Kučka u 86. minuti, ali je Belec odlično intervenisao.

Nedugo nakon toga Bonaventurin udarac je izblokiran u presudnom momentu i ponovo je domaći tim uspio otkloniti opasnost.

MIlan je ovim remijem ostao na osmom mjestu tabele, dok je Carpi pretposljednji.