Kvalifikacije za EP
0

Ronaldo riješio Cipar, Norvežani 1:0 sa Islandom

Nogometaši Portugala furioznom su završnicom uspjeli pobijediti neugodni Cipar na gostovanju s 4-0 u sklopu kvalifikacija za Evropsko nogometno prvenstvo iduće godine.

Najbolji strijelac španske Primere, Cristiano Ronaldo, načeo je domaćine pogotkom iz jedanaesterca u 35. minuti susreta. Rezultat se nije mijenjao sve do 82. minute utakmice kada je svojim drugim pogotkom na utakmici Ronaldo povisio na 2-0. Samo dvije minute nakon toga Hugo Almeida diže na tri, a u drugoj minuti sudačke nadoknade Danny na 4-0.

Pobjedom su se Portugalci revanširali Cipranima za šokantni 4-4 remi na otvaranju kvalifikacija u Portugalu.

Ovom pobjedom Portugal je i dalje vodeća ekipa grupe H zajedno s Norveškom koja također ima 13 bodova, ali lošiju gol razliku.

Norveška je u drugom susretu grupe minimalnih 1-0 bila bolja od Islanda, a pogodak odluke djelo je Mohammeda Abdellaouea u 88. minuti susreta iz jedanaesterca. Norveška ostaje u utrci s Portugalom za to prvo mjesto u grupi koje izravno vodi na Euro, a za njega će im trebati pobjeda kod Danske za četiri dana.

Kvalifikacije za Euro 2012., grupa H:

Norveška - Island 1-0 (Abdellaoue 88) Cipar - Portugal 0-4 (C.Ronaldo 35, 82, Hugo Almeida 84, Danny 90+2)

Redoslijed: 1. Portugal 13 (6 utakmica), 2. Norveška 13, 3. Danska 10 (-1), 4. Cipar 2 (-1), 5. Island 1