0

Ronaldinho inspirirao Atletico, poraz Fluminensea

Ronaldinho
Ronaldinho
Bivši najbolji nogometaš svijeta Ronaldinho pokrenuo je preokret svoje ekipe, Atletico Mineira, u prvoj utakmici osmine finala južnoameričke verzije Lige prvaka, Cope Libertadores, u gostima kod Sao Paula.

Jadson je rano, nakon manje od 10 minuta, doveo domaćine u vodstvo na stadionu Morumbi, no sve je nizbrdo za Sao Paulo krenulo u 35. kada je drugi žuti karton, odnosno isključujući, zaradio stoper Lucio.

Domaćin se nadao da bi na poluvrijeme mogao otići s prednošću, no tako nije razmišljala i bivša zvijezda Barcelone - Ronaldinho. Brazilac je uoči utakmice pomalo naljutio nogometaše Sao Paula kada je izjavio da je posjednji susret prije dvije sedmice (pobjeda Sao Paula 2-0) Atletico shvatio samo kao trening, jer je već izborio nokaut fazu Cope Libertadores.

Nakon ubacivanja Bernarda i udarca glavom Ronaldinho je izjednačio na 1-1 i zasigurno još malo podigao nivo ljutne kod domaćih nogometaša.

Nakon svega 15 minuta igre u nastavku Diego Tardelli je iskoristio sjajno proigravanje saigrača u napadau Joa, te poslao loptu pored Rogerija Cenija za pobjedu 2-1.

Uzvratni susret na rasporedu je sljedeće srijede u Belo Horizonteu.

U drugoj utakmici večeri brazilski prvak Fluminense nije uspio izbjeći poraz u Ekvadoru kod Emeleca. Domaćin je slavio s 2-1 autogolom Leandra Euzebija i realiziranim jedanaestercem Fernanda Gaibora u 87. minuti susreta. Za goste je na 1-1 izjednačio Wagner u 44. minuti prvog dijela susreta.

Copa Libertadores, osmina finala, prve utakmice: Emelec - Fluminense 2-1 (Leandro Uezebio 33-ag, Gaibor 87-aam / Wagner 44) Sao Paulo - Atletico Mineiro 1-2 (Jadson 9 / Ronaldonho 42, Tardelli 60)