Serie A
0

Roma u zadnjoj minuti do pobjede u Lecceu

Nogometaši Rome svladali su Lecce u gostima s 2-1 u prvoj utakmici 28. kola talijanske Serije A..

Rimljani su poveli u 32. minuti pogotkom Crnogorca Mirka Vučinića, a izjednačenje je Lecceu donio Guillermo Giacomazzi udarcem glavom u 75. minuti.

Ipak, gosti iz glavnoga grada dokopali su se pobjede u 90. minuti kada je precizan s bijele tačke bio David Pizarro. Prije toga je Gianni Munari igrao rukom u šesnaestercu.

Novi trener Rome Vincenzo Montella je tako u trećoj utakmici od dolaska na klupu stigao do druge pobjede kojom je "vučica" ostala u utrci za željeno četvrto mjesto koje donosi kvalifikacije za Ligu prvaka i koje trenutno s 48 bodova drži Lazio. Roma za gradskim rivalom, s utakmicom više, zaostaje dva boda, a između njih je i Udinese.