1

Roma slavila protiv Juventusa i osigurala polufinale Kupa Italije

Nogometaši Rome prvi su polufinalisti Kupa Italije. Oni su večeras slavili protiv Juventusa minimalnim rezultatoma 1:0. Tim bh. reprezentativca Miralema Pjanića u polufinalu će se boriti protiv boljeg iz meča Lazio-Napoli.

U prvom poluvremenu Pjanićeva Roma je imala nekoliko prilika, ali bez uspjeha. Mreža se zatresla tek na početku drugog poluvremena.

U 47. minuti Peluso pogađa, ali je sudija svirao ofsajd.

Prvi i jedini pogodak desio se tek u 79. minuti. Strijelac je bio Gervinho koji je, tako, Vučici donio pobjedu.

Bosanskohercegovački reprezentativac u dresu Rome Miralem Pjanić je bio začetnik akcije u kojoj je postignut pogodak, a u igru je ušao samo pet minuta ranije.

U preostala dva četvrtfinalna meča sastaju se Milan - Udinese (22. januara) i Fiorentina - Siena (23. januara).