Pjanić igrao 78 minuta
0

VIDEO / Roma slavila na gostovanju kod Parme

Piše: N. J.
Pablo Daniel Osvaldo donio je ekipi Rome sva tri boda na gostovanju kod Parme, u okviru 5. kola italijanskog nacionalnog prvenstva.

On je pogodio na asistenciju Rosija u 50. minuti, sjajno reagujući na centaršut sa desne strane i pospremivši loptu glavom iza leđa golmana domaćih Mirantea.

Ono što je bitno za bh. javnost jeste činjenica da je naš reprezentativac Miralem Pjanić opet bio u udarnoj postavi Rimljana, a zamijenjen je u 78. minuti, kad je umjesto njega u igru ušao Simplicio.

Ovom je pobjedom Roma pobjegla s dna u sredinu tabele i sada imaju pet bodova, dok je Parma ostala pri dnu s tri osvojena boda.

Prva dva mjesta drže Juventus i Udinese s po osam osvojenih bodova.

Serie A, 5. kolo:

Lazio - Palermo 0-0 Catania - Juventus 1-1 (Bergessio 22 / Krasić 49) Cagliari - Udinese 0-0 Atalanta - Novara 2-1 (Schelotto 34, Cigarini 59 /Porcari 89) Siena - Lecce 3-0 (Destro 6, Calaio 53, 70) Chievo - Genoa 2-1 (Pellissier 74, Moscardelli 90 / Palacio 48) Parma - Roma 0-1 (Osvaldo 50)

Tabela: Juventus 8, Udinese 8, Genoa 7, Napoli 7, Fiorentina 7...