Iskoristili kiks Intera
0

VIDEO / Roma slavila i preuzela prvo mjesto Serije A

Sarajevo-x.com
Roma je pobjedom na Atalantom od 2:1 na svom Olimpicu od Intera preuzela vrh italijanske Serije A. Milan je spasio bod na San Siru protiv Catanije koja je imala vodstvo od 0:2, a među slavljenicima se konačno našao i Juventus.

Rimljani su se tako na čelu tabele našli prvi put nakon petog kola u sezoni 2007/2008.

Iskoristio je sastav Claudija Ranierija subotnji remi Intera kod Fiorentine (2-2), te pobjedom nad utopljenicima iz Bergama prestigao prvake za jedan bod (68-67). Za domaći su sastav pogodili Vučinić nakon velike greške domaćeg golmana i glavom Cassetti, kojem je asistirao Francesco Totti. Za goste je jedini pogodak postigao Tribocchi smanjivši na končanih 2-1 u 53. minuti utakmice.

Rimska je ekipa pobijedila u pet posljednjih prvenstvenih dvoboja, a protiv Atalante odigrala 23. utakmicu uzastopno bez poraza. Posljednji su put izgubili 28. oktobra na gostovanju kod Udinesea 2-1.

Svoju je priliku za približavanje Interu na samo bod zaostatka zato propustio Milan, koji je na svom San Siru jedva izvukao remi (2-2) protiv Catanije. Gosti su iz kontranapada poveli 1-0 i 2-0 i tim rezultatom dobili prvo poluvrijeme. Golovima u 48. i 80. minuti Marco Boriello donio je bod Leonardovu sastavu. Bio je to njegov 12. pa onda i 13. prvenstveni pogodak.

Lazio je do važne pobjede (3-2) došao na gostovanju kod Bologne, dok je Udinese upisao prvu gostujuću pobjedu u sezoni slavivši kod utopljenika Livorna (2-0). Antonio di Natale zabio je drugi pogodak za goste, što je bio njegov 23. pogodak u sezoni. Najbolji je strijelac lige.

Juventus je golom Chiellinija na torinskom Olimpicu pobijedio Cagliari 1-0, dok je ponovno sjajan dan za Palermo (3-1 kod kuće protiv Chieva) imao omaleni napadač Fabrizio Miccoli. Zabio je dva gola na utakmici popevši se na četvrto mjesto tabele strijelaca s 15 golova ukupno ove sezone. Prvi je pogodak za Palermo zabio argentinski reprezentativac Juan Pastore.

Serie A, 33. kolo:

Bologna – Lazio 2-3 (Guana 12, Portanova 16 / Mauri 44, Dias 63, Rocchi 68) Juventus – Cagliari 1-0 (Chiellini 35) Livorno – Udinese 0-2 (Sanchez 8, Di Natale 35) Milan – Catania 2-2 (Boriello 48, 80 / Lopez 12, Ricchiuti 43) Palermo – Chievo 3-1 (Pastore 28, Miccoli 39 (11-m), Miccoli 53 / De Paula 18) Roma – Atalanta 2-1 (Vučinić 12, Cassetti 27 / Tribocchi 53) Siena – Bari 3-2 (Ghezzal 17, 62, 66 / Rivas 13 , Castillo 21)