0

VIDEO / Roma savladala Parmu rezultatom 1:0, Pjaniću 80 minuta igre

Sarajevo-x.com
Igrači Rome u napadu (Foto: AFP)
U okviru 24. kola Serie A Roma je na svom stadionu Olimpico savladala Parmu rezultatom 1:0.

Jedini gol na utakmici postigao je Fabio Borini u 26. minuti donijevši Romi nova tri boda.

Bh. reprezentativac u dresu Rimljana, Miralem Pjanić, zaigrao je od prve minute, a priliku za gol imao je u 32. minuti susreta, ali je njegov udarac bio neprecizan.

U drugom poluvremenu, igrači Rome su stvorili nekoliko dobrih prilika, ali do povećanja rezultata nije došlo. Pjanića je u 80. minuti zamijenio Marquinho.

Ispred gola Parme je u posljednjoj minuti utakmice bilo veoma uzbudljivo. Prvo je Totti uputio udarac ka golu, ali je bio neprecizan. Nakon njega su Marquinho i Bojan pokušali povećati prednost Rome, ali bezuspješno.

szólj hozzá: Roma 1 Parma 0

Aktuelni prvak Milan u gostima je pobijedio Cesenu 3-1, a u izostanku najboljeg strijelca Zlatana Ibrahimovića pogocima i igrom istaknuli su se Sulley Muntari i Robinho.

Rezultati, Serie A, 24. kolo:

Roma - Parma 1:0 Cesena – Milan 1-3 (Pudil 65 / Muntari 29, Emanuelson 31, Robinho 55) Genoa – Chievo 0-1 (Thereau 30) Novara – Atalanta 0-0 Lecce - Siena 4-1 (Muriel 32, Michele 68-11m, Cuadrado 82, Brivio 90 / Grosso 25)

Redoslijed: 1. Milan 50, 2. Juventus 49 (-1), 3. Lazio 42 (-1), 4. Udinese 41 (-1), 5. Roma 38, 6. Napoli 37...