94

Roma pobijedila Empoli: Pjanić pogodio, asistirao i napustio teren

Piše: Edin Isanović
(Foto: EPA)
Roma je u okviru osmog kola italijanske nogometne elite pobijedila Empoli u Rimu rezultatom 3:1. Prvo poluvrijeme bilo je potpuno nezanimljivo i okončano je bez golova.

U nastavku su izabranici Rudija Garcije igrali mnogo bolje. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić pogodio je sjajno iz slobodnog udarca u 55. minuti meča. Prethodno je na nekih 20-tak metara oboren Florenzi.

Samo tri minute poslije na sistenciju Pjanića, De Rosi je matirao golmana Empolija i na najbolji način obilježio svoj 500. nastup u dresu Vučice.

Na 3:0 povećao je Salah u 69. minuti meča. Pjanić je minutu ranije napustio igru, a zamijenio ga je Turčin - Ucan.

Gosti su smanjili na konačnih 3:1 u 75. minuti utakmice kada je pogodio Buchel. Edin Džeko, drugi bh. reprezentativac koji nastupa u dresu Rome utakmicu je pregledao sa klupe za rezervne igrače.

Roma nakon osam kola ima 17 osvojenih bodova. Uz utakmicu više probili su se na drugo mjesto.