Europa liga, skupina E
0

Roma pobijedila Basel i preuzela vrh

Nogometaši Rome pobijedili su na domaćem Olimpicu Basel 2-1 i tako su nakon 5. kola skupine E Europa lige preuzeli sam vrh tabele.

No, time nisu izborili plasman u nokaut-fazu ovog natjecanja, budući je Fulham u Londonu s 1-0 bio bolji od već prežaljenog sofijskog CSKA. Roma trenutačno ima deset bodova, no drugi Basel zaostaje samo jedan bod, dok Fulham ima dva manje.

O svemu će odlučivati posljednje kolo, a u "dobitnoj" kombinaciji se nalaze večerašnji suparnici iz Rima. Roma, naime, u zadnjem kolu gostuje u Sofiji kod CSKA koji je dosad upisao samo jedan remi, uz četiri poraza, dok Basel dočekuje Fulham i na St. Jakob stadionu mu je dovoljan i remi za prolaz.

Basel je odlično otvorio utakmicu u Rimu, te je pogotkom Huggela vodio od 19. minute. No, u 33. minuti je Francescto Totti realizirao jedanaesterac za 1-1, a u 58. je Vučinić zabio za pobjedu Rome 2-1.

Bila je ovo peta pobjeda Rome u zadnjih šest nastupa u svim natjecanjima gdje nastupaju (tek su odigrali 1-1 kod Intera u Seriji A), a dobra je vijest za Ranierijevu momčad što im se u ovom ogledu vratio i oporavljeni Daniele de Rossi.

Danny Murphy je promašio jedanaesterac u 9. minuti utakmice Fulhama i CSKA Sofije za domaćina, no tu grešku je vrlo brzo ispravio Gera (strijelac u 15. minuti za konačnih 1-0), nakon čega je ogled u Londonu postao uspavanka, u kojoj su čak i Bugari mogli do izjednačujućeg pogotka.