0

Roma opravdala ulogu favorita i savladala Genou

Piše: N. J.
Slavlje nogometaša Rome (Foto: AFP)
Nogometaši Rome su na svome terenu savladali ekipu Genoe 3:1 u okviru 27. kola talijanskog nacionalnog prvenstva.

Domaću ekipu u vodstvo je doveo Totti koji je pogodio u 16. minuti iz penala. A onda se u 38. minuti dogodio peh kada je naš reprezentativac Miralem Pjanić iskrenuo zglob lijeve noge te je morao napustiti teren. Prema onome što se moglo vidjeti na terenu, djelovalo je kao da je Miralem zadobio ozbiljniju povredu, no nadajmo se da će se vrlo brzo oporaviti. Pjanića je na terenu zamijenio Bradley.

Gosti već u 42. minuti dolaze do 1:1. Pogodio je Borriello iz jedanaesterca. U nastavku, Rimljani ponovo stižu do vodstva, i to preko Romagnolija koji je u 58. minuti postigao gol za 2:1. U finišu susreta, tačnije u 89. minuti, igrač Rome Perotta postigao je gol za konačnih 3:1. Gosti su od 79. minute igrali sa desetoricom jer je isključen Kucka.

Ovom je pobjedom Roma došla na sedmo mjesto sa 43 boda, dok je Genoa ostala na 17. poziciji sa 26 bodova. Lider na tabeli Serije A je Juventus sa 59 bodova.