Serie A
0

Roma jedva do pobjede, Milanu samo bod

U nedjeljnim dvobojima 22. kola talijanske nogometne Serije A, favoriti su imali puno teži posao od očekivanog.

Tim Rome na Olimpicu je teškom mukom svladala Sienu s 2-1, a do sva tri boda Rimljani su stigli zahvaljujući atraktivnom pogotku petom Stefana Okake u 88. minuti.

Milan je, pak, na San Siru odigrao vrlo skromnih 1-1 protiv Livorna. Massimo Ambrosini doveo je ''rossonere'' u vodstvo u 40. minuti, a konačnih 1-1 postavio je Cristiano Lucarelli u 53. minuti. Do kraja utakmice Ronaldinho, Beckham i drušvo iz Milana nisu uspjeli kreirati akciju kojom bi ipak osigurali pobjedu.

Iza Milana je razočaravajuće razdoblje. Prošlog vikenda izgubili su gradski derbi od Intera s 2-0, a potom su u srijedu izgubili od Udinesea 1-0 u četvrtfinalu Kupa Italije, i to na svom stadionu.

U derbiju začelja, Catania i Udinese odihrali su 1-1. Za tim Udinesea to je bio tek četvrti osvojeni bod na gostovanjima u 11. nastupu. Uz taj dvoboj, kao i onaj na San Siru, još dvije utakmice okončane su bez pobjednika. Chievo i Bologna odigrali su 1-1, a Cagliari je pred svojim navijačima zaostatak 0-1 uspio pretvoriti u prednost 2-1, ali je Crnogorac Stevan Jovetić u 63. minuti pogodio za konačnih 2-2. Sampdoria je, pak,  kao domaćin pobijedila Atalantu s 2-0.

Podsjećamo, dvoboj između domaće Parme i Intera odgođen je zbog velike količine napadalog snijega. U večernjem terminu u Torinu igraju Juventus i Lazio.

Inter vodi na tabeli sa 49 bodova i susretom manje. Milan se novim podbačajem još više udaljio od naslova, sada za Interom zaostaje 8 bodova, također uz susret manje. Roma je po broju bodova (41) izjednačila s Milanom, ali ima susret više od milanskih klubova.

Serie A, 22. kolo (nedjelja):

Milan – Livorno 1-1 (Ambrosini 40 / Lucarelli 53) Roma – Siena 2-1 (Riise 29, Chuka 88 / Vergassola 41) Cagliari – Fiorentina 2-2 (Lazari 36, Astori 48 / Marchionni 8, Jovetić 63) Chievo – Bologna 1-1 (Pellisier 49 / Di Vaio 12) Sampdoria – Atalanta 2-0 (Palombo 36, Pazzini 45) Catania – Udinese 1-1 (Biagianti 80 / Flores 32) Parma – Inter – odgođeno zbog sniježnog nevremena Juventus – Lazio (20.45)

Tabela: Inter 49 (-1), 2. Milan 41 (-1), 3. Roma 41, 4. Napoli 38, 5. Palermo 34, 6. Juventus 33 (-1)