Serie A, 15. kolo
0

Roma i Juventus remizirali, Pjanić izašao u drugom poluvremenu

Piše: N. J.
Nogometaši Rome i Juventusa podijelili su bodove u okviru 15. kola italijanskog nacionalnog prvenstva.

Domaća ekipa Rome došla je u vodstvo već u 6. minuti golom De Rossija, koji je poentirao nakon dodavanja Francesca Tottija. Tih 1:0 Roma je sačuvala do kraja poluvremena.

U nastavku su gosti iz Torina stigli do izjednačenja golom Chiellinija u 61. minuti. Nakon izjednačenja Totti je imao veliku priliku da ponovo svoj tim dovede u vodstvo, ali je njegov udarac s penala zaustavio Buffon.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić ponovo je bio starter u timu Rimljana, ali je iz igre izašao u 74. minuti, nakon što je sam tražio izmjenu, vjerovatno zbog povrede. Umjesto njega ušao je Perrota. Pjanić je u 52. minuti dobio i žuti karton pa će svakako propustiti naredni susret.

Juve se ovim bodom poravnao na vrhu s Udineseom (30 bodova), dok je Roma sad na devetoj poziciji s 18 osvojenih bodova.

Rezultati 15. kola:

subota: Lecce - Lazio 2:3

Siena - Genoa 0:2 Inter - Fiorentina 2:0 Palermo - Cesena 0:1

nedjelja: Atalanta - Catania 1:1 Bologna - AC Milan 2:2 Cagliari - Parma 0:0 Udinese - Chievo 2:1 Novara - Napoli 1:1

ponedjeljak: AS Roma - Juventus 1:1

1. Juventus 14 8 6 0 25:11 30
  2. Udinese 14 9 3 2 18:7 30
  3. Milan 14 8 4 2 31:16 28
  4. Lazio 14 8 4 2 22:11 28
  5. Napoli 14 5 6 3 22:14 21
  6. Palermo 14 6 2 6 16:16 20
  1. Genoa 13 5 3 5 16:16 18