2

Roma i Cagliari remizirali, Pjanić bez prave šanse

Fudbaleri Rome nisu uspjeli slomiti otpor gostujućeg Cagliarija u večerašnjoj utakmici 13. kola Serie A. Meč na stadionu Olimpico u Rimu završen je rezultatom 0:0.
Ekipe prije početka utakmice (Foto: AFP)

Izabranici Rudija Garcije pokazali su dobru igru u dinamičnoj utakmici, ali je odbrana gostiju ipak bila pretvrda.

Prvo poluvrijeme susreta proteklo je bez golova, ali uz šanse sa obje strane. U ekipi domaćina najbolje prilike imali su Gervinho u 4., te Strootman u 39. minuti, ali je golman gostiju Avramov pokazao sjajne reflekse. Gervino je u 36. minuti skočio na dug pas 11 metara od gola, ali je njegov udarac glavom samo uzdrmao lijevu stativu.

Daniele De Rosi kontroliše loptu (Foto: AFP)

Da zna svoj posao pokazao je i De Sanctis u 33. minuti kada je odlično odbranio šut Cagliarijevog Ibarba.

Bh. internacionalac Miralem Pjanić je imao nekoliko pokušaja, kao i Ljajić i Maicon, ali su oni bili bez rezultata.

Roma je držala loptu u svom posjedu pomoću kratkih pasova, čekajući priliku da se stvori neka rupa u odbrani gostiju. Nakon pauze su uslijedile prilike Maicona i Florenzija, a kasnije i De Rossija, a na drugoj strani okušao se Eriksson kojem je golman odbranio loptu iz lijevih rašlji kada je već počeo slaviti.

Duel Astorija i Ljajića (Foto: AFP)
Ovo je treći remi Vučice u nizu, kojim nisu uspjeli preskočiti Juventus na prvom mjestu tabele Serie A.

Spomenimo i da su u drugom poluvremenu ostali i bez trenera, koji je isključen zbog prigovora sudiji.