Serie A
0

VIDEO / Roma do pobjede u zadnjim sekundama

Nogometaši Rome u petoj su minuti sudijske nadoknade došli do pobjede kod Barija, najslabije ekipe Serije A i sigurnog putnika u drugu ligu. U dvoboju 35. kola Rimljani su slavili s 3-2.

Ostala je ekipa Vincenza Montelle na taj način u utrci za četvrtim mjestom koje vodi u kvalifikacije Lige prvaka. Na njemu je trenutno Lazio s bodom više, ali i odigranom utakmicom manje od gradskog rivala.

Simone Bentivoglio je doveo Bari u vodstvo u 25. minuti iz jedanaesterca nakon što je Juan igrao rukom u šesnaestercu. Samo pet minuta kasnije je pogotkom iz slobodnog udarca izjednačio Francesco Totti, ali s prednošću je na odmor ipak otišla domaća ekipa za koju je u 42. minuti glavom zabio Erik Huseklepp.

Stvari su se za Romu dodatno zakomplikovale u 48. minuti kada je zbog agresivnog ponašanja isključen Daniele de Rossi. Ipak, u 57. minuti je Totti donio gostima novo izjednačenje, ovaj put s bijele tačke nakon prekršaja Nicole Belmontea na Juanu. Nakon rezultata, u 78. minuti je izjednačen i broj igrača kod oba suparnika budući da je crveni karton zbog prekršaja u kaznenom prostoru dobio Kamil Glik. Novu šansu s bijele tačke Totti, međutim, nije iskoristio, tačnije pogodio je stativu.

Ipak, u zadnjim sekundama je Aleandro Rosi je nekako ugurao loptu u mrežu iz neposredne blizine i donio značajnu pobjedu rimskoj ekipi.

Serie A, 35. kolo:

Bari – Roma 2-3 (Bentivoglio 25 - 11m, Huseklepp 42 / Totti 30, 57 - 11m, Rosi 90+5) Milan – Bologna 1-0 (Flamini 8) Catania – Cagliari 2-0 (Silvestre 78, Bergessio 82) Chievo – Lecce 1-0 (Rigoni 58) Fiorentina – Udinese 5-2 (Vargas 9, D'Agostino 22, 51, Cerci 71, 86 / Pinzi 29, Asamoah 57) Parma – Palermo 3-1 (Džemaili 2, Modesto 19, Candreva 89 / Pastore 56) Sampdoria – Brescia 3-3 (Pozzi 55, Tissone 63, Mannini 90+1 / Eder 50, Caracciolo 58, 84)

1. Milan 35 23 8 4 61-23 +38 77
  1. Inter 35 21 6 8 62-39 +23 69
  2. Napoli 35 21 5 9 55-34 +21 68
  3. Lazio 34 18 6 10 46-32 +14 60
  4. Roma 35 17 8 10 55-49 +6 59
  5. Udinese 35 18 5 12 61-41 +20 59
  6. Juventus 34 14 11 9 52-42 +10 53
  7. Palermo 35 15 5 15 53-57 -4 50