Premijer lige BiH
0

Rođeni slavili u Prijedoru, Rudar ostao s igračem manje

U okviru 18. kola Premijer lige BiH danas je u Prijedoru odigrana utakmica između Rudara i Veleža. Slavio je Velež rezultatom 2:3. Strijelci su bili Okić (12. i 53.), Mikić (42.) i Pejić (67.)

Prvi gol postignut je u 12. minuti kada su Rođeni golom Ševke Okića poveli 1:0 U 33. minuti Rudar ostaje s igračem manje kada je Cruz isključen zbog oštrog starta s leđa nad igračem Veleža.

Rudar izjednačava u 42. minuti pogotkom Mikića, ali tri minute nakon Rođeni ponovo dolaze u vodstvo. Za to je zaslužan Majkić. Na pauzu se otišlo s 1:2 u korist gostujućeg Veleža.

U drugom poluvremenu Velež postiže još jedan gol. Strijelac je bio ponovo Okić u 53. minuti. Domaćin Rudar je smanjio vodstvo u 67. minuti kada je Pejić iskoristio gužvu u šesnaestercu i postigao pogodak.

Utakmica je završena rezultatom 2:3 u korist Vleža koji je dobio tri boda.