524

Rizzoli pogriješio: Pjanić sa 35 metara matirao Donnarummu, Bonucci nije bio u ofsajdu

U derbiju 9. kola Serije A na San Siru igraju Milan i Juventus, a rezultat nakon prvih 45 minuta je 0:0.

Mreža domaćeg tima zatresla se u 36. minuti kada je Miralem Pjanić sa više od 35 metara iz slobodnog udarca matirao Donnarummu, ali je glavni sudija Nicola Rizzoli nakon duge rasprave sa pomoćnikom poništio gol.

Sudije su procijenile da je na gol utjecao Bonucci koji je, prema procjeni sudija, bio u nedozvoljenoj poziciji.

Nakon što je gol poništen, uslijedile su burne reakcije igrača Juventusa, a žuti karton je tom prilikom dobio Miralem Pjanić.

Međutim, na jednoj italijanskoj emisiji je objašnjeno kako je zapravo Bonucci imao pravo da utječe na igru, jer nije bio u ofsajdu, a da je ustvari Benatia bio u ofsajdu i nije utjecao na igru, ali sudija to nije primijetio.