Uzbekistan
0

Rivaldov hat-trick u pobjedi Bunyodkora

Brazilski 37-godišni veteran Rivaldo bio je glavni protagonista utakmice 12. kola uzbenistanskog nogometnog prvenstva u kojem je njegov Bunyodkor iz Taškenta kao gost savladao Metalurg Bekobod 4-0.

Bila je to ujedno i 12. pobjeda Bunyodkora koji tako nastavlja dominaciju domaćim prvenstvom.

Bivši igrač Barcelone i Milana je zabio svoj prvi gol već u desetoj minuti, da bi na poluvrijeme njegova ekipa otišla s dva razlike golom Ancara Solieva u 35. minuti.

Rivaldo je još protivničku mrežu tresao i u 15. minuti nastavka kao i u sudijskoj nadoknadi, te tako došao do brojke od deset prvenstvenih golova ove sezone, što ga čini najboljim strijelcem svog tima.

Nakon 12 odigranih kola Bunyodkor, aktuelni uzbekistanski prvak kojeg trenira bivši brazilski i portugalski selektor Luiz Felipe Scolari, ima šest bodova prednosti ispred drugoplasiranog gradskog rivala Pahtakora.