0

Rijeka deklasirala Hajduk na Poljudu i preuzela prvo mjesto na tabeli

Piše: E. I.
Jadranski derbi koji je večeras odigran na Poljudu pripao je Rijeci koja je kao gost slavila rezultatom 3:0.

Hajduk je imao veliku podršku više pd 20 hiljada svojih navijača. Željeli su da osvoje tri boda i ostanu na vrhu HNL-a.

Ipak, izabranici Matjaža Keka očitali su nogometnu lekciju "Majstorima s mora". Goste je u vodstvo doveo Bejzak u 28. minuti meča. Vodstvo je udvostručio Tomasov u 42. minuti utakmice. Konačnih 0:3 u 50. minuti postavio je Balaj.

Prethodno je dobro pucao Tomasov, a golman Kalinić nakratko odbio loptu na koju je natrčao pomenuti igrač.

Rijeka je trijumfom na Poljudu preuzela vrh tabele, imaju 31 bod. Na drugom mjestu je Hajduk sa 29, dok je aktuelni prvak Dinamo na trećem mjestu sa 27 bodova.

Za Hajduk je svih 90 minuta odigrao Tino-Sven Sušić.