86

Reprezentacija BiH peta na Mediteranu

Nogometna reprezentacija BiH je završila svoj nastup na Mediteranskim igrama u Mesinu osvajanjem 5. mjesta nakon pobjede nad nogometašima Makedonije sa 4:2.

Do pobjede BiH je došla u posljednjim minutama susreta, kada su postigli dva gola u 88. i 89. minuti. BIH je prva došla u vodstvo u 12. minuti a potom su u nastavku Makedonc i za tri minuta preokrenuli na 1:2. Ubrzo je Mirko Marić poravnao u 54. minuti.

Strijelci za izabranike Vlade Jagodića bili su Jozo Špikić u 12., Mirko Marić u 54., Omar Marković u 88. i Armin Hodžić u 89. minuti, a Demir Imeri u 50. iz penala i Kire Markovski u 52. minuti za Makedoniju.

Reprezentacija BiH je igrala u sastavu: Kjoševski, Petrović, Čiva, Gojković, Špikić, Popović (76. Marković), Bajić (59. Hajradinović), Hodžić, Marić, Sadiković (60. Predragović) i Jatara.

U susretu za 7. mjesto Italija je savladala Albaniju sa 3:1.

U četvrtak, 27. juna, sa početkom u 17 sati, Libija i Tunis igraju za 3. mjesto, dok je finalni susret između domaćina Turske i Maroka zakazan u 21 sat na stadion Tevfik Siri Gur u Mersinu.