Le Championnat
0

Rennes pobijedio i dostigao PSG

Nogometaši Rennesa pobijedili su kao domaćini PSG s 1-0 u derbi utakmici 22. kola francuskog prvenstva, čime su dostigli Parižane na tabeli.

Obje ekipe imaju po 37 bodova, ali je PSG drugi jer ima nešto bolju gol-razliku od trećeg Rennesa. Domaćine je do pobjede doveo Yacine Brahimi golom u 19. minuti susreta.

PSG je u nastavku, a pogotovo u samoj završnici susreta, žestokim pritiskom pokušao doći do izjednačenja, ali je golman Rennesa Nicolas Douchez bio na visini zadatka. Najviše se istaknuo u 73. minuti, kada je s gol-linije zaustavio udarac Guillaumea Hoaraua s pet metara.

Zanimljivo je istaknuti kako je ovo Rennesu bila peta uzastopna domaća pobjeda u prvenstvu ove sezone. Isto tako, bila je ovo peta uzastopna domaća pobjeda Rennesa protiv PSG-a u prvenstvenih ogledima u zadnjih pet sezona. Četiri od tih pet pobjeda je Rennes ubilježio s rezultatom 1-0.

Le Championnat, 22. kolo:

Marseille – Arles 1-0 (Gignac 55) Lens – Valenciennes 1-1 (Jemaa 37 / Dossevi 39) Montpellier – Saint-Etienne 1-2 (Martin 88 / Riviere 12, 36) Nice – Sochaux 1-0 (Pejčinović 29)

Brest – Nancy 2-1 (Ayite 44, Grougi 87 / Apanga 74 – ag) Caen – Lorient 0-2 (Amalfitano 22, Gameiro 86) Rennes – PSG 1-0 (Brahimi 19)

Tabela: Lille 41, PSG 37, Rennes 37, Marseille 36...