4

Remijem u Milanu Roma ostala bez Evropske lige

U posljednjoj utakmici 37. kola italijanskog nogometnog prvenstva Milan i Roma remizirali su na San Siru 0-0 iako je domaći sastav dobar dio susreta odigrao s igračem manje.

Naime, već u 41. minuti isključen je Milanov veznjak Sulley Muntari. Prvo mu je zbog prekršaja pokazan žuti karton, pa je nakon protesta i hvatanja sudije za ruku i pocrvenio.

Milan je uprkos igraču manje bio bolja i opasnija momčad na terenu. U posljednjih 20-ak minuta igra se posebice rasplamsala, igralo se otvoreno na obje strane, ali mreže se nisu tresle. U drugoj minuti sudijske nadoknade isključen je i Romin kapiten Francesco Totti zbog lakta u lice Philippea Mexesa.

Za obje momčadi je ova utakmica bila važna zbog pozicija koje vode u Europu, Milanu zbog Lige prvaka (kroz kvalifikacije), a Romi zbog Europa lige.

Bh. reprezentativac Miralem Pjanić ušao je u igru u 71. minuti utakmice.

Milan u posljednje kolo (gostovanje kod Siene) ulazi s dva boda više od četvrtoplasirane Fiorentine, dok je Roma bodom izgubila i matematičke šanse u osvajanje petog mjesta koje vodi u Europa ligu, a koje drži Udinese.

Serie A, 37. kolo:

Milan - Roma 0-0 Parma - Bologna 0-2 (Taider 6, Moscardelli 76) Lazio - Sampdoria 2-0 (Floccari 10, Candreva 90+4-11m) Udinese - Atalanta 2-1 (Di Natale 43, 52 / Luca 10) Napoli - Siena 2-1 (Cavani 73, Hamšik 90+3 / Grillo 36) Fiorentina - Palermo 1-0 (Toni 41) Genoa - Inter 0-0 Chievo - Torino 1-1 (Thereau 10 / Cerci 19-11m)

1. Juventus 37 27 6 4 69-21 87
  2. Napoli 37 23 9 5 72-34 78
  3. Milan 37 20 9 8 65-38 69
  4. Fiorentina 37 20 7 10 67-43 67
  5. Udinese 37 17 12 8 54-43 63
  6. Lazio 37 18 7 12 51-41 61
  7. Roma 37 17 8 12 69-55 59
  8. Catania 37 15 10 12 48-44 55