8

Remi u Milanu: Kovačić i Palacio "poništili" dva pogotka Andersona

Piše: A. D.
Slavlje Andersona na večerašnjoj utakmici (Foto: EPA)
Posljednji meč 17. kola Serije A između Intera i Lazija igran na stadionu "Giuseppe Meazza" u Milanu završen je neriješenim rezultatom 2:2.

Već u drugoj minuti gosti su došli u vodstvo, a strijelac je bio najbolji igrač večerašnje utakmice Anderson. Radu je centrirao iz slobodnog udarca, Anderson je primirio loptu, te majstorski pogodio gol Intera.

U 37. minuti isti igrač pogodio je za 2:0 nakon solo akcije, što je ujedno bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku domaći ipak uspijevaju doći do izjednačenja. Na 2:1 prelijepim pogotkom smanjio je Mateo Kovačić, dok je strijelac drugog pogotka za Inter bio Palacio deset minuta prije kraja.

Senad Lulić igrao je do 65. minute kada ga je zamijenio Onazi. Lazio je treći na tabeli sa 27 bodova, dok je Inter jedanaesti sa 21 bodom.