Primera
0

Remi Seville i Atletica na Sanchez Pizjuanu, Spahiću 57 minuta igre

I Sevilla i Atletico mogu biti zadovoljni remijem u 26. kolu španske nogometne lige. Gosti su rano poveli, a Sevilla nakon izrazite dominacije osvojila bod debitantskim pogotkom Senegalca Babe.

Punim imenom Papa Babacar Diawara, 24-godišnji senegalski napadač koji je u januaru stigao u Sevillu iz portugalskog Maritima, u četvrtom nastupu u dresu nove momčadi postigao je vrlo efektan zgoditak za važan bod Seville u derbiju 26. kola Primere. Senegalac je vješto izbjegao ofsajd, te na ubačaj s desnog boka Kanoutea sjajno reagirao i iz punog trka desnom nogom zakucao loptu u mrežu.

Salvio je vrlo rano, već u devetoj minuti, doveo Atletico u vodstvo, a zasluženi bod domaćinima koji su dominirali u nastavku osigurao je Senegalac „staračkog“ nadimka Baba u 53. minuti.

Kapiten reprezentacije BiH Emir Spahić odigrao je 57 minuta protiv Madriđana.

Primera, 26. kolo:

Sevilla – Atletico Madrid 1-1 (Baba 53 / Salvio 9) Barcelona – Sporting 3-1 (Iniesta 42, Keita 79, Xavi 88 / Barral 49)

Mallorca – Osasuna 1-1 (Nsue 71 / Cejudo 45) Getafe – Malaga 1-3 (Castro 41 / Eliseu 57, Toulalan 82, Cazorla 90) Rayo Vallecano – Racing Santander 4-2 (Michu 45, 64, Tamudo 67, Piti 72 / Torrejon 9, Colsa 28)

1.  Real Madrid 	24 	21 	1 	2 	80-21 	+59 	64

2.  Barcelona 	25 	17 	6 	2 	73-19 	+54 	57

3.  Valencia 	24 	11 	7 	6 	37-29 	+8 	40

4.  Malaga 	25 	11 	4 	10 	36-37 	-1 	37

5.  Levante 	24 	10 	5 	9 	34-35 	-1 	35

1.  Osasuna 	25 	8 	11 	6 	29-39 	-10 	35

2.  Athletic Bilbao 	24 	8 	10 	6 	39-32 	+7 	34

3. Rayo Vallecano 25 10 4 11 36-38 -2 34