Katalonci korak bliže tituli
0

VIDEO / Remi Reala i Barcelone

Sarajevo-x.com
El clasico na stadionu Santiago Bernabeu u okviru 32. kola Primere završen je bez pobjednika. Tako je vodeća Barca šest kola prije kraja zadržala razliku od osam bodova u odnosu na Real, jedinog preostalog konkurenta za titulu.

Dvojica najboljih igrača Leo Messi i Cristiano Ronaldo postigli su po gol, te je susret završen neriješenim rezultatom, 1:1.

Obojica su pogodili iz jedanaesterca, Messi je u 53. minuti donio Barceloni vodstvo 1:0, a Ronaldo je poravnao u 82.

Valja istaći da su Madriđani od 51. minute igrali s desetoricom, jer je Albiol zaradio crveni karton.

Neriješen rezultat puno više odgovara Barceloni, koja je ovim praktično došla na korak do nove titule prvaka Španije.

Sve ono što možda večeras ljubitelji fudbala nisu vidjeli, svakako će moći nadoknaditi u narednih 20 dana. U tom periodu na rasporedu su još tri el clasica, Barca i Real će se sastati u finalu Kupa kralja, te u polufinalu Lige prvaka.