Le Championnat
0

Remi Montpelliera i PSG-a, Ibrahimović nije igrao

U posljednjoj utakmici, ujedno i derbiju 12. kola francuskog Le Championnata, aktuelni prvak Montpellier je odigrao neriješeno 1-1 protiv PSG-a.

Gosti iz glavnoga grada su nakon samo devet minuta i 28 sekundi igre ostali s igračem manje. Mamadou Sakho je napravio prekršaj na Gaetanu Charbonnieru kao zadnji igrač odbrane i dobio je direktni crveni karton. Uprkos tome, kao i činjenici da je igrao bez prve zvijezde Zlatana Ibrahimovića, koji odrađuje suspenziju zbog crvenog kartona iz prošlog kola, PSG je uspio povesti. Strijelac je u 36. minuti bio Maxwell na asistenciju Jeremyja Meneza.

Montpellier je izjednačio u 59. minuti pogotkom Remyja Cabelle, a šest minuta kasnije su se momčadi izjednačile i po broju igrača na terenu. Drugi je žuti karton, naime, zbog igranja rukom dobio Younes Belhanda.

Do kraja utakmice se rezultat nije mijenjao, tako da se PSG vratio na vrh tabele. Ima isti broj bodova kao i drugoplasirani Marseille, odnosno bod više od Lyona, ali potonje dvije ekipe moraju još odigrati zaostali međusobni dvoboj.

Le Championnat, 12. kolo:

Marseille - Nice 2-2 (Ayew 40, Valbuena 68 / Cvitanich 51, Abriel 88) Lorient - Bordeaux 0-4 (Jussie 19, Obraniak 33, Saivet 53, Gouffran 58) Sochaux - Lyon 1-1 (Pivot 71 / Gonalons 24) Montpellier - PSG 1-1 (Cabella 59 / Maxwell 36)

1.  PSG	12 	6 	5 	1 	18-8 	+10 	23

2.  Marseille 	11 	7 	2 	2 	16-10 	+6 	23

3.  Lyon 	11 	6 	4 	1 	20-11 	+9 	22

4.  St. Etienne 	12 	6 	3 	3 	21-8 	+13 	21

5.  Valenciennes 	12 	6 	3 	3 	26-14 	+12 	21

6.  Bordeaux 	12 	5 	6 	1 	17-10 	+7 	21

7.  Lille 	12 	5 	5 	2 	16-12 	+4 	20

8.  Toulouse 	12 	5 	4 	3 	20-15 	+5 	19