Serie A
0

Remi Milana, poraz Rome

Mario Balotelli (Foto: Arhiv/AFP)
U nedjeljnim utakmicama 24. kola prve italijanske nogometne lige gosti su ostali, zasada, bez ijedne pobjede. Milan je remizirao u gostima kod Cagliarija (1-1), dok je Roma poražena kod Sampdorije s 3-1.

Milan je kod šesnaestoplasiranog sastava Serije A gubio sve do same završnice, kada je januarsko pojačanje Mario Balotelli iz jedanaesterca donio bod. Izgledalo je kao da će ekipe na poluvrijeme s rezultatom 0-0, a onda je Segundo Ibarbo pogodio za prednost domaćina.

Imao je Milan inicijativu i prijetio je u nastavku, ali do pogotka iz igre nije mogao. No, nakon jedne gužve u kaznenom prostoru domaćina u 81. minuti utakmice, Balotellija je evidentno na pod oborio Astori, čime je skrivio jedanaesterac, a sebi priuštio drugi žuti, odnosno crveni karton. Siguran realizator s bijele tačke bio je sam Balotelli.

Postigao je kontroverzni italijanski napadač još jedan pogodak u sudijskoj nadoknadi, ali je isti poništen jer je lopta prilikom ubacivanja prešla gol-aut liniju.

Iako je otpustila trenera Zdeneka Zemana, Roma je nastavila s porazima. Ovoga puta poražena je kod Sampdorije s 3-1.

Ono najbitnije dogodilo se u razmaku od 56. do 77. minute utakmice, a junak pobjede domaćina svakako je Gianluca Sansone, koji je u igru ušao na početku drugog poluvremena.

Najprije je u 56. asistirao Marcelu Estigarribiji, a potom je u 73. i sam zabio za 2-0. Svega dvije minute ranije Pablo Osvaldo promašio je kazneni udarac za rimski sastav.

Nadu gostima vratio je dvije minute nakon Sansoneova pogotka Eric Lamela, no nove dvije bile su dovoljne da Mauro Icardi, ponovno nakon asistencije Sansonea, pogodi za konačnih 3-1.

Serie A, 24. kolo:

Parma – Genoa 0-0 Atalanta – Catania 0-0 Cagliari – Milan 1-1 (Ibarbo 45 / Balotelli 82-82-11m) Palermo – Pescara 1-1 (Fabbrini 80 / Bjarnason 73) Sampdoria – Roma 3-1 (Estigarrubia 56, Sansone 73, Icardi 77 / Lamela 75) Bologna – Siena 1-1 (Kone 41 / Emeghara 33) Udinese – Torino 1-0 (Pereyra 8)