Bundesliga
0

Remi HSV-a i Wolfsburga, Salihamidžiću 35 minuta

U posljednjoj subotnjoj utakmici 10. kola njemačke nogometne lige bodove su na Imtech Areni podijelili domaći HSV i Wolfsburg odigravši 1-1, a oba pogotka postigli su hrvatski reprezentativci...

Tek što je utakmica počela po desnoj stani Wolfsburgovog napada prošao je Patrick Ochs, ubacio u šesnaesterac, a tamo se sam kao duh na šest, sedam metara našao hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić i glavom pogodio za 1-0. Bio je to šesti pogodak u jubilarnoj 10. utakmici u Bundesligi za hrvatskog reprezentativca.

Bila je to odlična utakmica s puno tempa i prilika. Nakon Mandžukića red je bio na igraču domaće ekipe, Mladenu Petriću, da zaprijeti golu Wolfsburga. Dobio je savršenu loptu na otprilike 12 metara iskosa, ali je lijevom nogom tukao malo pored gola. S rezultatom koji je stajao od 2. minute otišlo se na predah. Nakon 11 minuta igre u nastavku Gojko Kačar savršeno je poslužio Mladena Petrića, malo unutar protivničkog šesnaesterca, koji je međusobni duel s golmanom Wolfsburga, Diegom Benagliom, riješio na vrlo efektan, ali i efikasan način prebacivši ga taman kada je ovaj uklizivao prema lopti. Petriću je to bio četvrti pogodak sezone.

Do kraja utakmice najbliži pogotku bio je Wolfsburg, preciznije Mandžukić. U 64. minuti utakmice Mandžukić je s lijeve strane iskosa, s nekih 14-ak metara gađao suprotan gornji ugao golmana Drobnija, ali je ovaj fenomenalnom obranom to skinuo.

Rezultat se do kraja utakmice više nije mijenjao tako da je Thorsten Fink svoj debi na klupi HSV-a okončao remijem, kojim je bio iznimno zadovoljan sudeći po reakciji nakon posljednjeg sučeva zvižduka. HSV je ovim bodom pobjegao s posljednjeg mjesta tabele, te sada dijeli pretposljednje mjesto s Augsburgom.

Bundesliga, 10. kolo, rezultati:

HSV - Wolfsburg 1-1 (Petrić 56 / Mandžukić 2) Borussia Dortmund – Köln 5-0 (Kagawa 7, Schmelzer 25, Lewandowski 44, 50, Kehl 66) Kaiserslautern – Freiburg 1-0 (Shechter 75) Nürnberg – Stuttgart 2-2 (Simons 9, Wollscheid 70 / Kuzmanović 60-11m, Rodriguez 84) Hoffenheim – Borussia Mönchengladbach 1-0 (Ibišević 56) Hertha – Mainz 0-0

1. Bayern Munich 9 7 1 1 25-1 +24 22
  2. Dortmund 10 6 1 3 20-7 +13 19
  3. Stuttgart 10 5 2 3 16-8 +8 17
  4. Bremen 10 5 2 3 17-13 +4 17
  5. M'gladbach 10 5 2 3 11-7 +4 17
  6. Hoffenheim 10 5 1 4 13-9 +4 16
  7. Schalke 04 9 5 0 4 18-15 +3 15
  8. Hannover 9 4 3 2 11-12 -1 15