Bundesliga
0

Remi dvaju Borussija iskoristio Bayern

Napadač Bayerna Mario Gomez (Foto: AFP)
Nogometaši Bayerna nakon kola pauze ponovo drže čelo tabele 18 njemačkih Bundesligaša. U jednom od dvaju subotnjih derbija 15. kola pobijedili su u Münchenu Werder 4-1.

U drugom derbiju u Mönchengladbachu su dvije Borussije remizirale 1-1, čime su dosadašnji lideri tabele prepustili vrh Bavarcima. Sve tri preostale dosad odigrane subotnje utakmice 15. kola završile su također remijima.

Već 30-ak godina najveći Bayernov bundesligaški rival nije uspio ostvariti rekordno postignuće. Tražili su igrači Thomasa Schaafa šestu uzastopnu bundesligašku utakmicu bez poraza u Münchenu, što dosad nikad nije uspjelo niti jednom Bundesligašu. Bremenski je sastav bio relativno blizu rekorda u 52. minuti kada je Rosenberg iskoristio pogrešku Daniela van Buytena izjednačivši nakon solo akcije na 1-1. No, 17 minuta kasnije Thomas Müller je iznudio 11-erac, a Arjen Robben ponovo u vodstvo doveo domaće. Svojim drugim pogotkom na utakmici Franck Ribery je u 77. minuti odveo momčad Juppa Heynckesa na dva gola prednosti, a tri minute kasnije Aaron Hunt je grubim prekršajem nad Tonijem Kroosom zaradio izravni crveni karton i time riješio klasik svake neizvjesnosti. Ribery je još tri minute kasnije iznudio 11-erac koji je ponovno uspješno realizirao Robben.

Osim povratka na prvo mjesto bavarska je ekipa prekinula prvenstveni niz od dva poraza (Borussia D. i Mainz).

Riberyju su ovo bili sedmi i osmi ovosezonski pogodak u Bundesligi, a Robbenu, koji je u 60. minuti ušao umjesto mladog Austrijanca Alabe, inače asistenta za prvi Riberyjev pogodak, treći i četvrti.

Borussije su u Mönchengladbachu, u izjednačenoj utakmici čvrstih obrana, odigrale 1-1. Dortmunđani su upisali devetu bundesligašku utakmicu zaredom bez poraza, domaći sastav petu.

Goste je u 40. minuti u vodstvo doveo sjajni poljski centarfor Robert Lewandowski. Zabio je glavom na ubacivanje Marija Götzea svoj deseti ovosezonski pogodak. Mike Hanke, ponajbolji igrač u redovima Luciena Favrea, izjednačio je u 72. minuti udarcem iz daljine. Njegov je to treći bundesligaški gol. Sve ih je postigao u dvama posljednjim kolima.

Mario Mandžukić svoj je osmi pogodak bundesligaške sezone zabio u 10. minuti za 1-0 vodstvo domaćeg Wolfsburga protiv Mainza. Iako su domaći na odmor otišli s 2-0 prednošću, bolji su gosti u nastavku došli do izjednačenja. Hasan Salihamidžić je za Wolfsburg igrao do 86. minute.

Bundesliga, 15. kolo:

Freiburg – Hannover 1-1 (Cisse 67 / Bastians 44-ag) Kaiserslautern – Hertha 1-1 (Hubnik 5-ag / Raffael 14) Wolfsburg – Mainz 2-2 (Mandžukić 10, Madlung 41 / Ivancshitz 70-11m, Choupo-Moting 81) Bayern – Werder 4-1 (Ribery 22, 77, Robben 69-11m, 83-11m / Rosenberg 52) Borussia M. - Borussia D. 1-1 (Hanke 72 / Lewandowski 40)

1. Bayern München 15 10 1 4 38:9 31
  2. Borussia Dortmund 15 9 3 3 30:10 30
  3. Borussia M'gladbach 15 9 3 3 24:10 30
  4. Werder Bremen 15 8 2 5 26:25 26
  5. Schalke 14 8 1 5 28:20 25
  6. Bayer Leverkusen 15 7 4 4 22:19 25
  7. Stuttgart 14 6 3 5 20:15 21
  8. Hannover 15 5 6 4 19:23 21