Premiership
0

Remi Chelseaja na Upton parku

Nogometaši West Hama i Chelseaja odigrali su bez pobjednika, 1:1, u pretposljednjem dvoboju 18. kola Premier lige, igranom na Upton Parku.

Oba gola pala su iz 11-eraca. Domaći su poveli na kraju prvog poluvremena golom Talijana Alessandra Diamantija. Najstrožu je kaznu izazvao Ashley Cole.

U 61. minuti na isti je način izjednačio Frank Lampard. Izvodio je penal tri puta jer su u dva navrata domaći igrači prerano utrčali u 16-erac. Sva je tri puta engleski reprezentativac bio precizan.

Sastav trenera Carla Ancelottija osvojio je tako tek svoj peti bod od 12 mogućih iz posljednje četiri utakmice. Svejedno vode na tabeli sa četiri boda prednosti pred Manchester Unitedom.

Birmingham City izvukao je bod na gostovanju kod Evertona izborivši također 1:1 remi. Dinijar Biljaletdinov doveo je domaće u vodstvo u petoj minuti, da bi na 1:1 u 22. izjednačio Sebastian Larsson.

Premiership, 18. kolo: Wolverhampton – Burnley 2-0 (Milijaš 15, Doyle 50) West Ham United – Chelsea 1-1 (Diamanti 45-11m / Lampard 61-11m) Everton – Birmingham City 1-1 (Biljaletdinov 5 / Larsson 22)

1. Chelsea 18 13 2 3 43-15 41
  2. Man. United 18 12 1 5 37-17 37
  3. Arsenal 17 11 2 4 44-20 35
  4. Aston Villa 18 10 5 3 29-14 35
  5. Tottenham 18 10 3 5 40-22 33
  6. Man. City 17 7 8 2 33-27 29
  7. Birmingham 18 8 4 6 19-18 28
  8. Liverpool 18 8 3 7 34-25 27