Dan nakon rimskog derbija
0

VIDEO / Reja: S Lulićem smo ubacili u višu brzinu

Senad Lulić (Foto: AFP)
Nogometaši Lazija u rimskom derbiju u nedjelju navečer nadigrali su Romu s 2-1, a trener pobjedničke ekipe Edyja Reja među ključnim je igračima preokreta naveo bosanskohercegovačkog reprezentativca Senada Lulića.

Roma je od šeste minute vodila golom Pabla Daniela Osvalda na asistenciju još jednog reprezentativca BiH Miralema Pjanića, ali je Lazio u drugom poluvremenu preokrenuo. Najprije je u 51. minuti s bijele tačke izjednačio Hernanes, a pritom je Romi isključen Simon Kjaer, da bi u trećoj minuti sudijske nadoknade tri boda ''nebesko-plavima'' donio Miroslav Klose.

"U drugom poluvremenu ekipa je ulaskom Senada Lulića ubacila u višu brzinu. Otada smo kreirali mnogo dobrih akcija, stvorili mnoštvo prilika i na kraju je gol Klosea, bez obzira što je došao tek u sudijskoj nadoknadi, bio potpuno zaslužen", kazao je Reja nakon utakmice 7. kola talijanske Serije A.