Primera
2

Realu samo remi protiv Espanyola

Cristiano Ronaldo
Real Madrid zabilježio je danas novi kiks u 16. kolu Primere. Na svome Bernabeuu odigrao je 2-2 protiv Espanyola.

Nakon svih promašaja u 30. je minuti uslijedila kazna. Gosti su odradili sjajnu kontru, Verdu je proigrao Sergija Garciju koji je požurio prema golu domaćih i matirao Ikera Casillasa. Real je izjednačio u prvoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela. Hrvatski nogometaš Luka Modrić je gurnuo loptu Samiju Khediri na desnoj strani, Nijemac je ubacio pred gol gdje je Cristiano Ronaldo đonom pospremio loptu u mrežu za svoj 14. ovosezonski prvenstveni pogodak.

Mourinho je na poluvremenu uveo u igru Di Mariju, a Madriđani su poveli već u 47. minuti. Svoj prvi gol u Primeri zabio je Portugalac Fabio Coentrao na asistenciju sunarodnjaka Ronalda.

No, Realu to nije bilo dovoljno za pobjedu. U 88. minuti je izjednačio Juan Albin kojem je glavom nakon kornera loptu proslijedio Hector Moreno.

Barcelona eventualnom pobjedom protiv Atletica tokom večeri ima priliku pobjeći Realu na velikih 13 bodova prednosti.

Spomenimo i da je u ranijem teminu Rayo Vallecano kao gost svladao Valenciju s 1-0. Jedini je strijelac za madridsku ekipu u 83. minuti s bijele tačke bio Alejandro Dominguez. Drugi klub iz Valencije bio je u nedjelju bolje sreće. Levante je s 1-0 kao gost bio bolji od Zaragoze pogotkom Rubena Garcije.

Primera, 16. kolo:

Real Madrid - Espanyol 2-2 (Ronaldo 45+1, Coentrao 47 / Garcia 30, Albin 88) Valencia - Rayo Vallecano 0-1 (Dominguez 83 - 11m) Zaragoza - Levante 0-1 (Garcia 19) Barcelona - Atletico Madrid (kasnije)

1. Barcelona 15 14 1 0 50-17 +33 43
  2. At. Madrid 15 12 1 2 35-13 +22 37
  3. Real Madrid 16 10 3 3 39-14 +25 33
  4. Malaga 16 8 4 4 25-10 +15 28
  1. Levante 16 8 3 5 21-21 0 27
  2. Betis 15 8 1 6 24-26 -2 25
  3. Getafe 16 7 3 6 19-21 -2 24
  4. Real Sociedad 16 6 4 6 22-19 +3 22