Primera
38

VIDEO / Realu samo bod u Zaragozi, Ronaldo postigao 28. prvenstveni gol

Cristiano Ronaldo
Nogometaši Real Madrida nisu uspjeli iskoristiti priliku da se barem malo približe vodećoj Barceloni. "Kraljevski klub" je u 29. kolu Primere na gostovanju kod Zaragoze odigrao samo 1-1.

Trener Madriđana Jose Mourinho je na teren ponovno izveo šareni sastav, ostavivši na klupi Mesuta Özila, Samija Khediru, Xabija Alonsa, Angela di Mariju...

Zaragoza je povela već u šestoj minuti. Modrić je izgubio loptu na sredini terena što su domaći iskoristili za brzi kontranapad koji je zaključio Rodri, 22-godišnji napadač na posudbi iz Barcelone. Prije toga gola Zaragoza 334 minute nije uspjela pronaći put do suparničke mreže.

Real je do izjednačenja došao u 38. minuti kada je lopta koju je uputio Gonzalo Higuain uz pomoć domaćih stopera došla do Cristiana Ronalda. Portugalac se sjurio prema golu i pogodio lijevom nogom, iskosa s lijeve strane. Bio mu je to 28. prvenstveni pogodak u aktuelnoj sezoni.

U nastavku utakmice Madriđani su najbolju priliku imali u 48. minuti kada je Marcelo pogodio vratnicu. No, imali su i domaći svoje prilike, a Real je u nekoliko navrata spasio golman Diego Lopez.

Real, koji je prekinuo niz od šest pobjeda, tako i nakon 29 kola zaostaje 13 bodova za Barcelonom koja je ranije odigrala neodlučeno 2-2 kod Celte.

Primera, 29. kolo:

Celta - Barcelona 2-2 (Natxo Insa 38, Borja Oubina 88 / Tello 43, Messi 73) Rayo Vallecano - Malaga 1-3 (Piti 31-11m / Weligton 21, Julio Baptista 55, Morales 86) Zaragoza - Real Madrid 1-1 (Rodri 6 / Ronaldo 38) Tabela:

1. Barcelona 29 24 3 2 90-33 75
  2. Real Madrid 29 19 5 5 72-28 62
  3. Atletico 28 19 3 6 50-24 60
  1. Real Sociedad 28 13 8 7 49-35 47
  2. Malaga 29 13 8 8 41-28 47
  3. Valencia 28 13 6 9 41-40 45
  4. Betis 28 13 4 11 39-42 43
  5. Getafe 28 12 6 10 38-44 42