Primera
17

Realu samo bod protiv Valencije, Barcelona na minus 4

(Foto: AFP)
Nogometaši Real Madrida nastavili su sa prosipanjem bodova u španjolskom prvenstvu i u 32. kolu. Odigrao je "kraljevski klub" na Santiago Bernabeuu tek 0-0 protiv Valencije i tako omogućio Barceloni da se približi na samo četiri boda zaostatka.

Podsjećamo, uoči utakmice protiv Malage 18. marta imao je Real velikih deset bodova prednosti ispred aktualnog španskog i europskog prvaka, nakon čega su uslijedila tri remija u pet ligaških kola.

Pokazalo se opet da Real teško dobiva ako je na poluvremenu rezultat 0-0. Naime, prethodno večerašnjem ogledu slavili su samo jednom u sedam ligaških susreta u kojima se na poluvremenu mreže nisu tresle.

Valencia se nakon suverenog plasmana u polufinale Europa lige sredinom sedmice pokazala kao čvrst i nepokolebljiv suparnik, a imali su "šišmiši" i svoje sjajne šanse za gol. U 25. minuti je Ricardo Costa glavom uzdrmao lijevu stativu gola Ikera Casillasa, dok je u drugom dijelu, točnije u 55. minuti njegov prezimenjak Tino Costa topovskim dalekometnim udarcem pogodio prečku.

U obostrano otvorenoj utakmici Real je imao veći posjed lopte (60%) i veći broj udaraca prema golu (33-17), ali žalit će još dugo vremena za propuštenim prilikama, posebice onom Karima Benzeme iz 79. minute. Francuskog je napadača idealno s lijeve strane poslužio Cristiano Ronaldo, a ovaj je propustio matirati Valencijinog golmana iz dva pokušaja, prvo nogom pa glavom, u situaciji jedan na jedan.

Realu je ovo prvi ligaški dvoboj koji je odigrao bez golova nakon februara 2007. godine i utakmice protiv Betisa.

U sljedećem kolu, koje se igra za samo tri dana, sastav Josea Mourinha ide na noge gradskom rivalu Atleticu, a prije derbija protiv Barcelone na Camp Nou (22. marta) "kraljevski klub" još dočekuje Sporting Gijon.

Primera, 32. kolo:

Real Madrid - Valencia 0-0 Levante - Atletico Madrid 2-0 (Valdo 1, Kone 10) Athletic Bilbao - Sevilla 1-0 (Llorente 47) Mallorca - Granada 0-0

1.  Real Madrid 	31 	25 	4 	2 	100-27 +73 	79

2.  Barcelona 	31 	23 	6 	2 	90-23 	+67 	75

1.  Valencia 	31 	13 	10 	8 	46-37 	+9 	49

2.  Levante 	31 	14 	6 	11 	44-41 	+3 	48

3.  Malaga 	30 	14 	5 	11 	44-43 	+1 	47

4.  Osasuna 	31 	10 	13 	8 	35-52 	-17 	43

5.  At. Madrid 	31 	11 	9 	11 	42-37 	+5 	42

6.  FC Sevilla 	31 	11 	9 	11 	36-33 	+3 	42