Primera
0

Real u sudačkoj nadoknadi do pobjede

Nogometaši Reala pobijedili su Sevillu s 3-2 na svom stadionu Santiago Bernabeu, u posljednjoj subotnjoj utakmici 25. kola španjolskog nogometnog prvenstva.

Real je apsolutno nadigrao Sevillu i potpuno zasluženo osvojio tri boda, iako su gosti do 60. minute vodili s 2-0! Poveli su u 10. minuti zahvaljujući autogolu Xabija Alonsa, a drugi gol za Sevillu postigao je Ivica Dragutinović u 52. minuti.

Ipak, strahovit pritisak domaćina urodio je plodom u razmaku od samo četiri minute. Prvo je u 60. minuti Cristiano Ronaldo svojim 14. pogotkom ove sezone smanjio prednost gostiju, a onda je Sergio Ramos u 64. minuti poravnao na 2-2.

Real je nastavio s opsadom gostujućeg gola, a do pobjedničkog gola stigao je u drugoj minuti sudačke nadoknade. Udarac Higuaina glavom golman gostiju Palop je kratko odbio, ali je na pravom mjestu bio Nizozemac Rafael Van der Vaart, koji je iz blizine samo pogurnuo loptu u mrežu za veliko slavlje domaćina!

Naime, ovom pobjedom je Real preuzeo prvo mjesto na tabeli. Nakon što je dva sata ranije Barcelona odigrala samo 2-2 na gostovanju kod Almerije, sada najveći rivali španjolskog nogometa imaju jednaki broj bodova, po 62, ali je Real prvi zbog nešto bolje gol razlike.

Primera, 25. kolo:

Deportivo – Tenerife 3-1 (Rodriguez 33, Guardado 55, Colotto 67 / Lorite 17) Almeria – Barcelona 2-2 (Domingo 12, Puyol 57 – ag / Messi 42, 66)

Real – Sevilla3-2 (Ronaldo 60, Ramos 64, Van der Vaart 90+2 / Alonso 10 - ag, Dragutinović 52)

Poredak: 1. Real Madrid 62, 2. Barcelona 62, 3. Valencia 46 (-1), 4. Sevilla 43, 5. Deportivo 41...