Kup kralja
0

VIDEO / Real u finalu protiv Barcelone

U uzvratnoj polufinalnoj utakmici Kupa kralja Real Madrid je na Santiago Bernabeuu savladao Sevillu sa 2-0 i tako potvrdio 1-0 pobjedu otprije sedam dana sa Sanchez Pizjuana, te izborio finale protiv Barcelone.

Real je slavio golovima u samoj završnici susreta. Tako je Mesut Özil u 82. minuti zaobišao golmana Herreru Javija Varasa i poslao loptu u mrežu, dok je u trećoj minuti sudijske nadoknade togoanski napadač Emmanuel Adebayor zabio svoj prvijenac u dresu "kraljevskog kluba". Zabio je napadač Manchester Cityja na posudbi u Realu s ruba peterca i to samo devet minuta nakon što ga je trener Jose Mourinho uveo u igru.

Na kraju kažimo da je Real od 85. minute igrao s igračem više nakon što je drugi žuti karton u rasponu od samo 19 minuta zaradio Ortega Sergio Sanchez.

Finale između Barcelone i Reala na rasporedu je 20. aprila.

Kup kralja, polufinale, uzvratne utakmice:

Almeria – Barcelona 0-3, prva utakmica 0-5 (Adriano 35, Thiago 56, Afellay 66) Real Madrid - Sevilla 2-0, prva utakmica 1-0 (Özil 82, Adebayor 90+3)