Primera
0

Real "pobjegao" Barceloni dva boda

Pobijedili su gradskog rivala Getafe nogometaši Real Madrida 4-2 u dvoboju trećeg (drugog odigranog) kola Primere.

Pokazala je slavna madridska ekipa podosta slabosti pri svom drugom ovosezonskom prvenstvenom nastupu, a prvom pred svojom publikom: prije dvije su sedmice igrači Josea Mourinha kao gosti deklasirali Zaragozu 6-0.

Ovaj su put dosta teško pobijedili neugodni Getafe, koji se opirao do 59. minute, kada je Cristiano Ronaldo pogodio za 2-1 iz penala koji je sam iznudio, kako se čini, ne sasvim čisto. Kontakt je postigao Portugalac sam zakačivši za nogu Closa Gomeza, koja je u tom trenutku mirno stajala ukopana u tlo.

Svojim je drugim pogotkom na utakmici, nakon fantastične asistencije Cristiana Ronalda i loše procjene gostujućeg golmana, u 69. minuti na 3-1 povisio Karim Benzema, također strijelac za 1-0 vodstvo Madriđana. Francuz je postigao prvi gol nakon Realove fantastične akcije brzih i kratkih odigravanja.

Miku je svojim drugim pogotkom za goste smanjio na 3-2 u 73. minuti, da bi konačan rezultat, iz soloakcije nakon Kakinog proigravanja petom, postavio Gonzalo Higuain.

Ovom su pobjedom Madriđani pobjegli Barceloni na dva boda razmaka (6-4) nakon prvih dviju odigranih utakmica najvećih rivala u Primeri. Katalonci su ranije kiksali kod Real Sociedada u San Sebastianu odigravši 2-2.

Utakmica na Santiago Bernabeuu pokazala je odbrambenu ranjivost Mourinhovog sastava, ali i sjajnu formu Karima Benzeme i Cristiana Ronalda.

Real je igrao u sljedećem sastavu:

Casillas – Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo – Alonso, Coentrao – Di Maria (od 71. Kaka), Özil (od 86. Higuain), Ronaldo – Benzema (od 88. Granero).

Primera, 3. kolo:

Real Soicedad – Barcelona 2-2 ( Agirretxe 59, Griezmann 61 / Xavi 10, Fabregas 11) Villarreal – Sevilla 2-2 (Rossi 34-11m, Ruben 62 / Negredo 23, Alexis 86) Real - Getafe 4-2 (Benzema 13, Ronaldo 59-11m, Benzema 69, Higuain 87 / Miku 38, 73)

Redoslijed: 1. Real Madrid 6, 2. Barcelona 4, 3. Real Socierdad 4, 4. Sevilla 4...