17

Real Madrid trijumfom nad Celtom Vigo nastavio potjeru za Barcelonom

(Foto: EPA)
Odličnu utakmicu publici u Vigu podarili su domaća Celta i Real Madrid. Ukupno je postignuto šest pogodaka, od čega četiri tokom prvih pola sata utakmice.

Trijumfovali su gostujući igrači rezultatom 4:2 i tako ostali za vratom lideru Barceloni.

U devetoj minuti utakmice Celta pogotkom Nolita nakon solo prodora dolazi u vodstvo.

Sedam minuta kasnije Toni Kroos odbijenu loptu udarcem sa 15 metara šalje u praznu mrežu Celte za izjednačenje rezultata.

U 24. minuti Chicarito koristi pas Jamesa Rodrigueza i pogađa mrežu Celte za vodstvo gostujućeg tima.

Kraljevi su prednost zadržali tek u naredne četiri minute pošto je za novo izjednačenje pogodio Santi Mina. Fudbaler Celte izašao je sam pred Casillasa, iz prvog pokušaja pogodio je stativu, ali se lopta potom sretno odbila do njega, pa mu iz drugog pokušaja nije bilo teško zatresti mrežu gostiju.

Do poluvremena Real uspijeva povesti 3:2. Lopta je nakon udarca Jamesa Rodrigueza na putu do gola pogodila jednog od odbrambenih igrača Celte, promijenila pravac i završila u golu.

Isti igrač pogotkom u 69. minuti postavio je konačnih 2:4.