20

Real Madrid savladao nezgodni Athletic na Santiago Bernabeu

Zinedine Zidane je upisao četvrtu pobjedu na klupi Real Madrida u 24. kolu Primere nakon što je Real Madrid rezultatom 4:2 ispratio Athletic Bilbao.

Galacticosi su poveli u trećoj minuti golom Ronalda, ali je Athletic uzvratio samo sedam minuta kasnije pogotkom Erasa nakon velike greške Varanea. Gosti su pružali sjajan otpor favoriziranom Realu i stvorili nekoliko izuzetnih prilika za preokret, ali nisu mogli savladati odličnog Navasa, a jednom se ispriječila i prečka.

Kazna za propuštene prilike stigla je u 37. minuti kada pogađa James Rodriguez koji je tako postigao deveti gol izvan šesnaesterca od dolaska u Real Madrid po čemu je najbolji igrač u vodećih pet liga Evrope. Do odlaska na odmor za 3:1 pogađa Kroos. Taj gol je prelomio utakmicu tako da je drugo poluvrijeme proteklo u dominaciji Real Madrida koji je u 83. minuti ostao bez isključenog Varanea, ali je samo četiri minute kasnije povećao na 4:1 preko Ronalda. Konačnih 4:2 postavio je Elustondo u 90. minuti.