2.3.2013. u 17:50
419
86
419
Golovima Karima Benzeme i Sergija Ramosa, Real Madrid je na Santiago Bernabeu savladao Barcelonu rezultatom 2:1. Za Katalonce gol je postigao Lionel Messi.
Tamo gdje su stali u polufinalu Kupa kralja protiv Barcelone, igrači Real Madrida nastavili su i u ligaškom El Clasicu. Za vodstvo na Santiago Bernabeuu, Madriđanima je trebalo samo šest minuta.

Mladi napadač Morata odlično je prošao po desnoj strani, centrirao u šesnaesterac Barcelone gdje se našao Benzema koji je bez problema savladao nemoćnog Valdesa.

Benzema by Samu21213

Desetak minuta kasnije, bljesnuo je Lionel Messi koji je bez problema savladao golmana domaće ekipe za izjednačenje rezultata. Odličnu asistenciju Argentincu upisao je Daniel Alves. Ovo je bio 18. gol Messija u susretima sa Real Madridom čime se izjednačio sa legendom "kraljevskog kluba" Alfredom di Stefanom.

Messi 1-1 by Emenderk

Nakon odlične kacije u 31. minuti Messi je mogao dovesti Barcelonu u vodstvo, ali je njegov šut sa nekih 15-tak metara zaustavio golman Diego Alves.

Do kraja prvog poluvremena, nije bilo većih šansi za promjenu rezultata.

U nastavku utakmice Barcelona je zaprijetila preko Messija i Ville dok su u Realu šanse ubilježili preko Cristiana Ronalda koji je u igru ušao u 57. minuti zamijenivši Karima Benzemu.

Ponovo je Portugalac zaprijetio Valdesu. Ovaj put, Cristianmo Ronaldo šutirao je iz slobodnog udarca a golman Barcelone je vrhovima prstiju izbacio loptu iznad prečke svog gola.

U 75. minuti Morata je mogao dovesti Real u vodstvo. Nakon odličnog pasa Pepea, mladi napadač se našao sam pred Valdesom koji mu je ipak odbranio šut. Za pobjedu Real Madrida pobrinuo se Sergio Ramos koji je nakon odličnog centaršuta Luke Modrića glavom pospremio loptu u mrežu danas nemoćne Barcelone.

Sergio Ramos 2-1 by Emenderk

Nedugo nakon gola, u 87. minuti, Cristiano Ronaldo mogao je povećati na 3:1 iz slobodnog udarca. Ovaj put, saveznik katalonskog tima bila je prečka. Nakon sudijskog zvižduka kojim je označio kraj utakmice, golman Victor Valdes dobio je crveni karton.