Primera
0

Real Madrid rutinski protiv Zaragoze

Nogometaši Real Madrida slavili su na gostovanju kod Zaragoze 3-1 u 15. kolu španske Primere i tako barem nakratko prestigli Barcelonu na vrhu prvenstvene tabele.

Ekipa Josea Mourinha rješila je pitanje pobjednika već do poluvremena. Golove su u tom periodu postigli Mesut Özil i Cristiano Ronaldo. Posebno je lijep bio Ronaldov gol iz 44. minute iz slobodnog udarca s nekih 20-ak metara koji je odsjeo u u gornjem uglu nemoćnog golmana Lea Franca. Bio je to najboljem strijelcu španskog prvenstva 17. ovosezonski gol.

U drugom poluvremenu Real je nakon gola za 3-0 iz 47. minute kojeg je zabio Angel Di Maria, malo usporio ritam i napade na gol “fenjeraša” prvenstvene tabele, što je rezultiralo primljenim golom. Ricardo Carvalho srušio je Nicolasa Bertola u kaznenom prostoru, a sigurno je udarac s bijele tačke izveo Gabi u 54. minuti. Do kraja se rezultat nije mijenjao.

Primera, 15. kolo:

Zaragoza – Real Madrid 1-3 (Fernandez 54 / Özil 15, Ronaldo 44, Di Maria 47) Athletic Bilbao - Espanyol 2-1 (Llorente 73, Lopez 78 / Osvaldo 34) Mallorca - Racing Santander 0-1 (Serrano 90) Hercules - Malaga 4-1 (Trezeguet 65, Drenthe 67-11m, Cruz 71, Kiko 80 / Fernandez 12) Sporting Gijon - Osasuna 1-1 (Eguren 80 / Caicedo 71) Barcelona – Real Sociedad (22h)

Tabela: 1. Real Madrid 38, 2. Barcelona 37, 3. Villarreal 30, 4. Espanyol 28, 5. Valencia 24 (-1)...